• Yonex
  • Decotech
  • HA.EM OSTRAVA

7.9.2014    Ukrajina Int. Challenge 2014

Na tento turnaj som cestoval vo veľkej neistote kvôli politickej situácii, ktorá je v tomto období veľmi vážna. Pred cestou som mal zmiešané pocity a rozmýšľal som, či sa ešte na poslednú chvíľu neodhlásim. Po nazbieraní potrebnej odvahy som neváhal a vydal sa smerom do Kharkova.

Turnaj bol podpriemerne obsadený a za svoju guráž vycestovať som získal odmenu v podobe skvelého nalosovania. Turnaj sa hral novým systémom počítania na tri víťazné sety do 11 bodov. Zo začiatku nebolo pre mňa jednoduché sa prispôsobiť. Stále mám rozpačité pocity z nového systému a budem mi ešte trvať nejaký čas aby som si privykol.

Na turnaji som sa postupne prebojoval cez domácich hráčov Vyacheslav a Tkachuk. Chvíľu mi trvalo zo seba striasť neistou a nervozitu ale obidva zápasy som s prehľadom vyhral v pomere 3:0. V osemfinále som nastúpil proti nasadenej jednotke Dmytrovi Zavadskemu. Po prvých dvoch prehratých setoch som zmenil taktiku mojej hry a snažil som sa získať ofenzívu viacej na moju stranu. Následne sa mi podarilo vyhrať v ďalších dvoch setoch. Za stavu 2:2 na sety sme vstupovali do rozhodujúceho setu. V piatom sete som urobil zopár nevynútených chýb na začiatku, ktoré ma stáli postup do semifinále. Po 50 minútach boja som prehral 11:9, 11:4, 8:11, 8:11 a 11:5.

Z turnaja odchádzam zo skvelým pocitom z mojej hry a s úžasnými 2200 bodmi do svetového rebríčka. Je to doposiaľ môj najväčší bodový zisk. Moc ma teší, že náročná letná príprava sa vyplatila.